21-22.09 Jazz Art Fashion Festival i Podsumowanie „Festiwalu Murali”?

Szanowni Państwo,

w niedzielę 22.09 podczas drugiego dnia Jazz Art Fashion Festival nastąpi zaprezentowanie muralu autorstwa artystki Mona Tusz w ramach podsumowania „Festiwalu Murali?”. Podczas prezentacji obecna będzie artystka z którą będzie można porozmawiać o sztuce street art’owej.

Mural powstaje na jednej ze ścian szczytowych na osiedlu, które znajduje się tuż przy Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia (przy ul. Roździeńskiej 21). Mural to alegoria ery poprzemysłowej i ciągłości życia.

Prezentacja rozpocznie się o godz. 15.00.

Autorka muralu:

Mona Tusz – artystka i aktywistka, która od 2007 roku realizuje projekty w przestrzeni miejskiej, najczęściej na terenach Śląska.

Współorganizowała i uczestniczyła w wielu akcjach kulturalnych i społecznych, tworząc prace na zaproszenia festiwali, galerii oraz instytucji kultury. Głównym obszarem jej działania jest malarstwo uliczne, poza tym zajmuje się też fotoreportażem społecznym, grafiką, rzeźbą, scenografią oraz mozaiką.

Prowadzi warsztaty artystyczne i wspólne interwencje w tkankę miejską, chętnie pracuje z młodzieżą oraz grupami wykluczonymi społecznie.
Miłośniczka postindustrialnych przestrzeni, poskręcanych korzonków, zieleni miejskiej i roweru. W swoich pracach tworzy ezoteryczny świat ducha i emocji, wypełniony biologicznymi fakturami, kosmicznymi strukturami i tajemniczymi stworkami. Rodowita Ślązaczka.

Serdecznie zapraszamy!

Ważna informacja!

W dniach 21-22.09 zwiedzanie obiektu jest możliwe wyłącznie dla uczestników Jazz Art Fashion Festival.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *